Kapı Parke Dünyası

0.00
0
0
Subtotal: 0.00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

Akordiyon Kapı Fiyatları

Akordiyon Kapı Fiyatları

Akordiyon Kapı Nerede kullanılır

Akordiyon kapı fiyatları merak edilen bir soru olmuştur. Bunun sebebi tamıyla popülerliğinden dolayıdır sizlere akordiyon kapı fiyatlarından bahsetmeden önce akordiyon kapıdan bahsedelim. PVC akordiyon katlanır kapılar kapalı alanlarda, farklı konumlarda ve bir çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Dekoratif ve fonksiyonel bir kapıdır. Evinizin ve iş yerinizin her bölümünde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Odalarınızı bölme imkanı veren akordiyon kapılar sistemsel yapısı ile çok değişik amaçlar için ve farklı dekorasyon fikirleri için uygundur. Evinizde normal bir kapının açılımında sorun olan dar bölümlerde, merdiven başlarında, banyo, depo, kiler, giyinme odası gibi dar alanlarda kullanabilirsiniz. Sadece dar alanlarda değil geniş bölümlerin mesela salonunuzun veya geniş ve uzun koridorun bölünmesi içinde rahatlıkla kullanabileceğiniz kapı çeşitleridir. Akerdiyon kapı fiyatları konusuna gelmeden önce diğer konumuz ise aşağıda sizi beklemektedir.

Neden Akordiyon Kapı ?

Neden Akordiyon Kapı sorusunun cevabı ise çok basittir. Akordiyon kapılar katlanıyor ve yer kaplamıyor bunun yanı sıra bir çok özelliğini yanında getiren akordiyon kapı fiyatları da uygundur. Akordiyon kapılar su ve nemde etkilenmemektedir. Katlanır kapı denildiğinde karışık gelsede aksine kurulumları çok basittir. Akordiyon kapılar bir çok kapıya göre sağlamdır. Sağlam olmaları ağır bir kapı olduklarını düşündürsede aslında tam tersi oldukça hafiflerdir.

Kapıyı açıp kapatırken çekilmek zorunda kalıyorsanız, Kapının açıldığı kısımda dolap gibi eşyalar varsa, salonu veya koridoru bölmek istiyorsanız aslında doğru kapıyı arıyorsunuz diyebiliriz.

Akordiyon Kapı Temizliği Nasıl Yapılır ?

Akordiyon kapı temizlenirken hiçbir kimyasal temizlik malzemesi kullanılmamalıdır. Akordiyon kapıyı temizlemek için sadece ıslak bez kullanmalısınız. Temizlikte kimyasal madde içeren sabun veya deterjan gibi malzemeleri kesinlikle kullanmayınız kapıya zarar vermeniz olağan bir durum olur. Sert Demir veya sert kazıyıcı spatula gibi araçlarla kazıma yapmayın bu tarz temizlik kapıya zara verecektir.

Akordiyon Kapıların uzun ömürlü olması ve sessiz çalışmaya devam etmesi için belirli aralıklarla bakıma ihtiyacı vardır. Çok basit olan bu bakımı üç ayda bir kez yapsanız yeterli olacaktır. Bakım için çalışan noktalara ray ve teker gibi noktalarına, katlama noktalarındaki kanalları vazelin veya bitkisel yağ sürerek bakımı yapmış olursunuz ve bu sizin dakikalarınız bile almaz. Bakımları yapılan akordiyon kapının rahat çalışmasını sağlarsınız. Bunun için kapıyı sökmenize veya bir vidayı gevşetmenize gerek yoktur çok basittir. Yüzeysel olarak kapıdaki rayların bazı noktalarına ve eklem yerlerindeki katlanan noktalarını parmağınızla vazelin uygulamanız bakımı için yeterli olacaktır. Bakım için çok önemli olan bir hususta kimyasal kullanmanız. Akordiyon kapının bakımı yapılırken kesinlikle gres yağ veya makine yağ gibi kimyasal maddeler kullanmayınız.

Akordiyon Kapı Montajı

Akordiyon Kapılar montaja hazır halde gönderilir. Kapının montajı matkap ve elektrikli tornavidayla bile yapılabilir. Standart akordiyon kapıları takmak için, kapıyla gelen montaj şablonundan faydalanabilirsiniz. Akordiyon Kapılar beton, fayans, ahşap veya metal yüzeylere kolayca monte ediliyor.
PVC Akordiyon kapıların montajları son derece basittir. Matkap kullanmayı bilen her insan montajını yapabilir. Profesyonel usta olmaya gerek yoktur veya usta çağırmanıza gerek yoktur. Satın alınan ürün ile birlikte gelen, Montaj Yönergesine takip etmeniz yeterli olacaktır.

Akordiyon Kapı Parçaları

PVC panel: Kaliteli PVC ham maddesinden akordiyon Kapı için özel üretilmiştir. Panel dış çeperleri 1 mm kalınlığında olmaktadır. Panel çeperleri arasında gücü kaldırmak için taşıma kanalları bulunur. Panelin yanında diğer paneller ile bağlantısını sağlayan kanallar vardır.

Pvc Mafsal: Akordiyon Kapının tüm parçalarını birbirine bağlanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ters ve düz şekilde panellerin birbirinin üzerine katlanmasını sağlar. Kaliteli PVC den üretilen en önemli akordiyon kapı parçasıdır.

Ray Profili: Akordiyon kapının taşıyıcı parçasıdır. Üstte bulunan bu ray profili akordiyon kapının tüm genişliği boyunca, içine yerleşen tekerlekler vasıtası ile kapıyı hem taşıyan, hemde yürümesini sağlayan bir parçadır. 

Sabitleme Profili ( Menteşe): Akordiyon Kapının menteşe kısmında bulunan sabit bir profildir. Sabitleme profili sağlam ve tırnaklı yapısı ile akordiyon kapının, dikey ” U ” profil içine sıkıca yerleşir. Sabitlenmesini ve akordiyon kapı kapanırken/açılırken tutunmasını sağlayarak en önemli görevlerden birini yerine getirir. Her hangi bir vidalama işlemine gerek kalmadan akordiyon kapının sabitlenmesine yarar. Vidalama sonucu oluşabilecek yıpranmaların da önüne geçmektedir.

Akordiyon Kapı Fiyatları

Akordiyon Kapı fiyatları markadan, markaya kalitesine ve görünüşüne göre farklılık göstermektedir. Günümüzün şartlarına göre sürekli yenilenen fiyatlardan dolayı net bir rakam vermiyoruz sizler anlık fiyatları görebilmeniz için sizi mağazamıza bakmaya davet ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top