Kapı Parke Dünyası

0.00
0
0
Subtotal: 0.00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

ÇELİK KAPI FİYATLARI

Çelik Kapı Fiyatları Nedir

Çelik Kapı Nedir

Çelik Kapı Fiyatları Nedir sorusu popüler bir sorudur. Öncelikle Çelik kapıdan bahsedelim. Çelik Kapılar, çelikle desteklenerek güçlendirilmiş dışarıdan zorlayarak açılmasın neredeyse imkânsız olan sağlam kapılardır. Dünya\’da ve ülkemizde güvenlik çok önemli bir konudur. Eskiden lüks tüketim olarak görünen çelik kapı şuan günümüz şartlarında çelik kapı artık kullanılması gereken ihtiyaçlar listesinde yerini almıştır. Bu sebepten dolayı insanlar Çelik kapı fiyatları nedir diye merak etmeye başlamıştır. Çelik kapılar genelde evlerde işyerlerinde depolarda kullanılmaktadır.

Çelik Kapı Fiyatları Nedir

Giriş ve çıkış noktalarında güvenliği arttırmak için kullanılmaktadır. Sağlam güvenli ve dayanıklı bir kapı türüdür. Sağlamlığından dolayı insanların dikkatini çekmiş ve bir çok evde bulunmaktadır. Çelik kapılar metal çerçeve üzerine yerleştirilmişlerdir. Çelik levhalardan yapılmışlardır ve genellikle güçlendirilmiş menteşeler ve çift taraflı kilitleme olanakları ile donatılmıştır. Çelik kapılar kısaca yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanılmaktadır. Ayrıca yangın kapılarında genellikle çelik kapı kullanılmaktadır. Yangına dayanıklı malzemelerle kaplanmış çelik kapılar bu sayede yangının diğer bölgelere yayılmasını engellemektedir.

Sağlam bir çelik kapı kaliteli malzemelerden üretilmiş ve doğru şekilde monte edilmiş olmalıdır. Bir çelik kapının sağlamlığını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar aynı zamanda çelik kapının özelliklerini de belirler. Çelik Kapı Fiyatları Nedir sorusunun cevabını vermeden sağlam çelik kapı nasıl olmalı onun cevabını verelim.

Sağlam çelik kapının özellikleri:

Çelik levhaların kalınlığı: Çelik kapıların güvenli olup olmadığı bu levhaların kalınlığı ile doğru orantılıdır diyebiliriz. Çelik kapıya Sağlam diyebilmek için çelik levhaların en az 1,5 mm kalınlığında olması gerekmektedir.

Çelik çerçeve: Çelik kapılar çelik çerçeveler üzerine yerleştirilir çelik levhalardan oluşur. Sağlam bir çelik kapı için çerçevenin en az 2 mm kalınlığında olması gerekmekiyor.

Menteşeler: Sağlam bir çelik kapı için menteşeleri de önemlidir. Menteşe kapının açılıp kapanmasını sağlamaktadır ve kapının güvenliği için de oldukça önemlidir. Sağlam çelik kapının menteşelerin de sağlam ve güçlendirilmiş olması gerekmektedir.

Kilit sistemleri: Çelik kapılar için en önemli denebilecek özelliklerinden diğeri de kilit sistemleridir. En az iki noktadan kilitleme sistemine sahip olan çelik kapılara sağlam denebilir. Sağlam çelik kapılarda üçüncü kilitler de bulunur genellikle içeriden elle kilitlenebilmektedir.

Montaj: Doğru şekilde monte edilen çelik kapılar sağlam statüsüne girebilir. Kapınız ne kadar sağlam olursa olsun doğru monte edilmediği zaman hiçbir önemi kalmamaktadır. Bu sebeple kapıyı monte edecek kişinin deneyimli ve uzman olması gerekiyor. Ayrıca kapının montajı sırasında çelik levhaların çerçeveye tam olarak yerleştirilmesi ve menteşelerin doğru konumlandırılması da çok önemlidir.

Yanmazlık: Yangın kapısı olarak kullanılacak çelik kapılar yanmaz maddelerden yapılmalıdır. Bu sebeple kapıların yangına dayanıklı malzemelerle tamamen kaplanmış olması gerekmektedir.

Çelik Kapı Fiyatları Nedir başlıklı yazımızda çelik kapı fiyatlarından bahsetmeden önce çelik kapının temel özelliklerinden bahsedelim

Çelik Kapı Fiyatları Nedir

Çelik Kapının Temel Özellikleri

Uzun Ömür: Ek koruma sağlamak için tasarlanan çelik kapılar, pas ve çatlamaya karşı daha dirençlidir.

Dayanıklılık: Çelik kapılar çelik levhalar ve çelik çerçeve gibi dayanıklı malzemelerden yapıldığı için çok dayanıklıdırlar. Hırsızlık durumları için koruma sağlar.

Güvenlik: Genellikle çok noktalı kilit sistemleri ile donatılmıştır ve bu nedenle çok güvenlidirler.

Estetik: Çelik kapılar çeşitli renkler ve tasarımlarda üretilebilirler. Ev veya iş yeri dekorasyonuna uygun şekilde seçilebilirler. Ayrıca, kapılar üzerine desenler işlenebilir, bu da kapının estetik açıdan daha çekici görünmesini sağlar.

İzolasyon: Çelik kapılar, sızdırmaz conta sistemleri sayesinde dışarıdaki sesi engelleyebilir ve sizi dışarıdaki seslerden izole edebilir. Kapı üzerindeki havalandırma delikleri kapatılarak da dış hava koşullarından izolasyon sağlanabilir.

Kolay bakım: Çelik kapıların bakımları kolaydır ve uzun süren bir dayanıklılığa sahiplerdir. Kapı üzerindeki boya ve işlemelerin bozulması, kapının yıpranması, çürüme, veya paslanma gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

Çevre dostu: Geri dönüştürülebilir malzemelerden yapıldıkları için çevre dostudur.

Çelik kapıların avantajları

Evinizi hırsızlığa karşı korur: Potansiyel hırsızların metal bir girişin sağlam direncini aşma şansları çok azdır.

Daha Az Bakım: Bu kapılar uzun vade açısından çok iyilerdir çünkü genellikle 25-30 yıldan fazla dayanırlar. Sonrası için bakımları normal bir ahşap kapıdan daha ucuza denk gelmektedir.

Stil ve Görünüm: Çelik kapılar ahşap desenili olabilirler. Tipik olarak ahşap kapı stillerini taklit eden çelik kapılar stil ve görünüm açısından çeşitlendirilebilirler. Seçtiğiniz herhangi bir renk ile boyanabilirler.

Çelik Kapı Fiyatları

Çelik Kapı Fiyatları Nedir sorusu gün geçtikçe popüler olmaya başlıyor. Markadan markaya değişkenlik gösterirken markanın içinde de özelliklerine göre fiyatları değişmektedir. Ortalama normal ahşap bir kapının yaklaşık 2-3 katı olan çelik kapılar görünüşlerine göre de fiyatlarında değişiklik olabilir. Çelik kapı fiyatlarına göz atmak için buraya tıklayarak çelik kapılarımızı görebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top