Kapı Parke Dünyası

0.00
0
0
Subtotal: 0.00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

İç Kapı Fİyatları

İç Kapı Çeşitleri

Kapı Nedir

İç Kapı çeşitlerini saymadan önce kapı nedir bundan bahsedelim. Kapı mekanlar arası geçiş yapmak için kullanılan çeşitli yapılarda üretilebilen yapılardır. Tarihte çoğu ulusunda kullandığı kapılar tarihi bir yapıdır. Bir yapıda odalar arası geçiş için kullanılan kapılar genellikle ahşap, pvc veya cam gibi yapılarda bulunurlar. Kapıların amacına göre kullanımı sağlanıyor yangın kapıları, çelik kapılar, yalıtım kapıları. Fakat biz bu yazımızda iç kapı çeşitlerinden bahsedeceğiz diğer kapılar hakkında bilgi almak için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ahşap Kapılar

İç kapı çeşitleri denildiğinde akla ilk gelen kapılardan biride ahşap kapılardır. Ahşap kaplama modelleri günümüzde günümüzde oldukça popüler olan bir iç kapı çeşitlerinden biridir. Ahşap olmasından dolayı evdeki birçok mobilya ile uyumlu olmaktadır. Ahşap kapıların bu kadar popüler olmasının sebebi estetik görünümlü olmaları ve dayanıklı olmalarıdır. Ahşap kapılar en popüler iç kapı çeşitleri arasında olsa da bazı zorlukları vardır. Ahşap kapılar neme ve ıslanmaya dayanıksızlardır şişerler ve yapıları bozulur. Kapıyı çarpmalar sonucunda çatlamalar oluşabilir ve bu durumda kapı tamir edilemez.

Laminant Kapı

İç kapı çeşitleri arasında toplu yerlerde en çok kullanılan kapıdır. En önemli özelliği darbe ve sese karşı dayanıklı olmasıdır. Yanmaya karşı oldukça dayanıklı olan bu kapıların montaj işlemleride kolaydır. Laminant kapılar yurt, hastane ve okul gibi kullanımı çok olan yerlerde kullanılırlar. Bunun en büyük sebebi ise dayanıklı olmasıdır. Yapısıdan dolayı daha az kirlenmektedir ve temizliği oldukça kolaydır.

PVC Kapı

PVC ürünlerinin kullanım alanı çok geniştir. PVC kapılarda kullanılan yapı bir plastik malzemedir. PVC geri dönüşümü rahat olan bir malzemedir. Bu nedenle PVC kapıların fiyatları ve tedariki kolay ürünlerdir ve maliyeti daha ucuzdur. Montajı çok kolaydır. Güneşe çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklıdır en önemli özelliği de uzun ömürlü olmalarıdır. Renk seçeneği çok fazladır. PVC modeller genel olarak lavabo ve banyoda kullanılmaktadır. PVC kapıların sağlığa bir zararı bulunmamaktadır. Önemli özelliklerinden bazılarıda fiyatının uygun olması ve temizlemesinin kolay olmasıdır. Temizlenmesi ıslak bir bez ile silerek temizlenecek kadar kolaydır.

Cam Kapı

Genel olarak ahşap çerçevelere yerleştirilmiş cam panellerdir. Bunlar Güneş ışığının içeri girmesini sağlamak için evin dışında veya içinde kullanılır. Cam kapılar perdelerle veya camı buzlayarak mahremiyet sağlamanız gerekebilir Dükkanların giriş kapılarıda tamamen cam kapılardan oluşabilir. Genellikle müşterilerin içeriyi rahatça görmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Melamin Kapı

Melamin levhalar oluşturulurken MDF üzerine melamin ısı uygulanarak levha oluşturulur. Melamin kapı yapılırken bu levhalar kullanılarak yapılmaktadır. Modellerine göre renklidirler ve kendinden desenleri vardır. İç kapılar, oda ve WC kapısı olarak kullanılabilirler. Ahşap görünümü olan melamin kapılar diğer iç kapı çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Ahşap desenleri kapıya gerçek ahşap görünümü katmaktadır. Melamin kapıların temizlenmesi kolaydır. Hijyenik ve dekoratif olan melamin kapıların montajı kolay yapılır. Güneş ışınlarına, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklılığı ile bilinirler. Diğer kapı çeşitlerine göre daha uzun ömürlüdürler.

Membran Kapılar

Membran kapılar ahşap veya MDF levha üzerine pvc yapıştırılarak elde edilirler. Üretiminde boya kullanılmamaktadır. Üzerindeki PVC den dolayı su geçirmez, temizliği yapılırken nemli bez ile silinerek kolaylıkla temizliği yapılabilir.

MDF Kapılar

MDF demek Orta yoğunluklu sunta demektir. Geri dönüştürülmüş ağaç liflerinden oluşturulan ahşap bir üründür. Uygun fiyatı ve dayanıklılığının nedeniyle en yaygın iç kapı malzemelerinden biri diyebiliriz. MDF iç kapılar ahşap iç kapılara göre neme ve ısıya daha iyi dayanabilmektedir. Bu nedenler doğrultusunda MDF kapılar çok tercih edilen kapılar arasındadır.

Fugalı Kapılar

Fugalı kapılar aslında ahşap kapıların bir türüdür. Kapı kanadının yüzeyinde birbirine paralel çizgilerle ayrılmış fuga denilen oyuklar yer alır. Bu oyuklar kapıya estetik bir görünüm kazandırır ve dayanıklılığı arttırır. Fugalı kapıların birçok farklı tipleri ve boyutları mevcuttur ve genellikle iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Fugalı kapılar estetik görünürler ve bulunduğu yere şık bir hava katmaktadır. Dayanıklı olmalarının yanında temizlenmesi oldukça kolaydır. Ses yalıtımı ve ısı yalıtımıda sağlamaktadır. Fugalı kapılar genelde otellerde ve ofislerde kullanılmaktadır.

İç Kapı Fiyatları

İç kapı çeşitlerini okuduktan sonra aklınıza gelecek diğer soru bu kapıların fiyatlarıdır. Kapı fiyatları çeşitlerine, renklerine, desenlerine, göre çok farklılık göstermektedir. Fiyatlar sürekli değişmekte olduğu için size net bir rakam verememekteyiz. Sizler bizim mağazamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilir ve anlık fiyatlarını görebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top