Kapı Parke Dünyası

0.00
0
0
Subtotal: 0.00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

Laminant parke nedir

Laminant Parke Nedir

Laminant parke nedir ve nasıl üretilir?

Laminant parke nedir ? Laminant parke, günümüzde en çok kullanılan zemin kaplama malzemesidir. Çok yüksek sıcaklık ve basınçta preslenerek farklı katmanlardan oluşmaktadır. İlk kez 1977 yılında İsveç’te laminant parkenin ilk adımları atılmıştır, 1980’de pazara çıkmaya başlamış. Bu yeni parke türü, Avrupa’daki diğer ülkeler tarafından hızla yayılmıştır. Laminant parke 3 katmandan oluşur birinci yapısı yani ana yapısı bir panelden oluşur reçine ile güçlendirilmiş yüksek yoğunluklu lif levhadan yapılmıştır. İkinci yapısı Çekirdek katmanın üzerine basılı görsele sahip dekoratif bir katmandır. Üçüncü katmansa yüzeyi günlük aşınma ve yıpranmadan korumak amacıyla üstüne yerleştirilen şeffaf reçine bir kaplama ile örtülür. Üçüncü katmandaki kaplama, leke tutmayan sızdırmaz yüzeyi sayesinde bakıma da yardımcı olur rahatlıkla silinebilir ve süpürülebilir olmaktadır.

Laminant Parkenin Özellikleri

Laminant parke nedir diye açıkladıktan sonra sıra geldi özelliklerine Laminant parkeler yüksek sıcaklık ve basınçta preslenerek  talaşın üzerine reçine emdirilmesiyle elde edilir. Üzerine baskı yapılan laminant parke farklı farklı desen ve renklerle tercih edilebilir. Laminant parke baskı ve renklerden dolayı doğal malzeme sayılmaz. Laminant parkenin çok yaygın kullanılmasının bir diğer sebebi masif parke gibi vernik istememiş olmasıdır ve maliyetinin düşük olabilmesidir. Laminant parkenin bir çok önemli özelliği vardır. Kolay kolay çizilmemesinin yanı sıra, sigara izmaritinin ateşi gibi sıcaklıklara dayanaklı olması gibi avantajarı vardır. Ayrıca laminant parkenin rengi güneş ışığına karşı dayanıklıdır ve parke yüzeyi güneş yüzünden solmaz. Laminant parkenin kalitesi de markasına göre değişebilir. Çin malı laminant parkeler diğerleri kadar dayanıklı olmayabilir. Laminant parke ıslak zeminde kullanmaya uygun değildir zamanla şişerler.

Laminant Parkenin Özellikleri

Laminant parkenin avantajları nelerdir?

Uygun fiyatlı alternatif Laminant parkenin önemli bir avantajı fiyattır. Laminata ahşap, doğal taş veya seramik karo görünümülü bir zemine sahip olabilirsiniz.

Dayanıklı olması ile ekstra güçlü laminat üst tabakası, onu sürtünmelere, çizilmelere ve lekelere karşı oldukça dirençli hale getirir.

Temizliği ve bakımı kolay Laminat zeminlerin pürüzsüz bir üst katmanı vardır. Toz ve kirin yüzeye ve parçaların arasına yapışmasını önler ve silinmesini kolaylaştırır. Kir, silerek veya süpürerek kolayca geçer. Ilık su ve hafif bir temizleyici ile nemli bir paspas kullanmanızın hiç bir zararı bulunmamaktadır.

Kolay takılması Laminat parke genellikle, tahtaları kolayca bir birine takmaya olanak tanıyan basit bir klik sistemine sahiptir.

Laminant parkenin bakımı nasıl yapılır?

Laminant Parke Nedir ? denildiğinde akla gelen diğer soruda laminant parkenin bakımıdır. Laminant parkenin bakımı oldukça kolaydır. Birkaç temel adımı izlerseniz, laminant zeminlerinizin daha uzun süre daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

• Kir ve toz birikmesini önlemek için zeminlerinizi düzenli olarak temizleyin. Laminant zemini süpürgeyle silin ve daha detaylı bir temizlik yapmak için ılık suyla nemlenmiş bir paspas yardımıyla ovalayın.

• Kiri dışarıda tutmak için paspas kullanın. Bu kir ve diğer döküntülerin evinize girmesini ve artan çizik ve sıyrık izleri olasılığını önler.

• Çizikleri ve ezikleri önlemek için masa ayaklarının ve ağır malzemelerin altına yumuşak parçalar yerleştirin.

• Zeminin üst katmanını aşındırabileceğinden, sert cihazları hareket ettirirken veya temizlik ürünleri kullanmaktan kaçının.

• Dökülen pisliği hemen temizleyin ve laminant zeminlerinizi temizlerken az miktarda su kullanın. Laminant parkelerinizin yüzeyine su girerse, levhaların şişmesine ve üst katmanın zamanla dağılmasını

• Laminant parkenizi hasardan korumak için mobilyalarınızı sürüklemek veya itmek yerine mobilyalarınızı yerden kaldırarak hereket ettirin.

Laminant Parke Nedir

Laminant parke nerelerde kullanılır?

Laminant parke nedir nerede kullanılır ? Laminant parke dayanıklı ve ekonomik olmakla beraber en çok kullanılan zemin kaplama malzemesidir. olmasından dolayı kullanım alanının oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz. Evlerde oturma odası, yatak odası,çocuk odası ve salon zeminlerinin kaplanması için laminant parke sıklıkla kullanılır. Ofislerde ise dinlenme odası, bekleme odası gibi birçok alanların zeminlerinde laminant parke kullanılabilir. Laminant parkeyle ortamlara daha sıcak ve samimi bir görünüm kazandırmak mümkündür bu yüzden özellikle dinlenme odası ve bekleme odası dekorasyonunda bu ürünler tercih edilebilir. Laminat parke izolasyon ısı yalıtımı konusunda da başarılı çözümler sunar. Ürünlerin suya ve neme dayanıklı üst yüzeyi, aynı zamanda ısı kaybını da önlemektedir. Kış aylarında daha fazla kullandığınız odaların zemin dekorasyonu için laminant parke kullanmak daha doğru bir seçim olacaktır. Ancak bununla birlikte, laminant parkelerin çizilmeye karşı çok dayanıklı olmadığını da unutmamalısınız. Ürün veya eşyaların sık yer değiştirildiği ortamlarda laminant parke iyi bir seçim olmayabilir.

Laminant Parke Fiyatları Nedir

Laminant Parke Nedir sorusunun devamında fiyatları da merak edimektedir güncel fiyatları web sitemizden görebilirsiniz. Piyasada laminant parke alanında çok fazla markanın ürünlerini bulabilirsiniz. Bu markalar içinde bize göre en iyileri AgtÇamsan, ve Smartclick olduğunu söyleyebiliriz. Agt, 1984\’den beri Antalya’da faaliyet göstermektedir. Günümüzde sektörün en öncü markalarından biri haline geldi. 1978 yılında kurulan Çamsan, ülkemizin ilk yerli laminat parkesini üretti ve hala üretimine devam etmektedir. 2001 yılında kurulan Smartclick ise zemin kaplaması alanında yenilikçi çözümler üretmesiyle dikkat çekiyor. Alışveriş yapmadan önce internet sitemize girerek markaları ve fiyat seçeneklerini inceleyebilirsiniz. En uygun ve kaliteli parkeler için Mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top